Кукурудза добре реагує на диференційоване внесення добрив у високопродуктивних зонах
Аналізуючи результати диференційованого внесення азотних добрив під кукурудзу на трьох зонах продуктивності, в МХП дійшли такого висновку: кукурудза добре реагує на диференційоване внесення добрив, зокрема у високопродуктивній зоні.
Про це розповів керівник науково-інноваційного відділу дирекції з агробізнесу МХП Віктор Марценюк у ході Всеукраїнського практичного форуму «ДЕНЬ АГРОНОМА. Вирощуємо на експорт».
Це, за його словами, додатковий приріст урожайності й додатковий заробіток навіть на суму, витрачену на добрива.
«У низькій зоні продуктивності, коли ми зменшували чи збільшували норму внесення, не отримували падіння чи, відповідно збільшення врожайності. Середня зона показала, що норму ми підібрали оптимально по всіх зонах. Контрольні ділянки закладали з нормами ±20–30% середньої запланованої норми для поля», – зазначив Віктор Марценюк.
Він також додав, що МХП працює з усіма видами добрив. Зокрема, агрохолдинг є одним з основних користувачів в Україні аміачної води як основного азотного добрива й основним користувачем органічних добрив, яких щороку вносять до 1 млн тонн.
Нагадаємо, МХП щороку вносить на поля меліоранти на площі до 20 тис. га та планує щороку проводити агрохіманаліз ґрунтів на площі 100 тис. га. Як повідомлялося, агрохолдинг скартографував третину свого земельного банку, а хімічну меліорацію застосував уже на 105 тис. га проблемних ґрунтів.