Агрономія
Головне:
Агрономія

Критичний рівень вологи в ґрунті: експерт назвав спосіб порятунку посівів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Станом на кінець березня в орному шарі ґрунту сформувався від’ємний баланс вологи, що є критичним для розвитку озимих культур. В такій ситуації єдиним доступним для аграріїв способом врятувати посіви є проведення боронування. 

Про цей AgroTimes повідомив провідний науковий співробітник лабораторії землеробства та захисту сільгоспкультур Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААНУ Олександр Земляний.    

«Упродовж березня на посівах озимих зернових, зокрема в центральній частині правобережного Лісостепу, складається ситуація, близька до критичної. Згідно з метеоданими, упродовж місяця з опадами ми отримали 11-14 мм вологи, водночас за рахунок евапорації, тобто випаровування вологи поверхнею ґрунту, втрачено понад 15 мм вологи. Таким чином в орному шарі ґрунту формується від’ємний баланс вологи, що може вкрай негативно позначитися на рості і розвитку озимих колосових, особливо тих, що не пройшли осіннього кущіння. У такій ситуації ефективним методом збереження ґрунтової  вологи є боронування посівів широкозахватними агрегатами із зубових легких борін на глибину до 4 см», – наголосив науковець.

За словами Олександра Земляного, дослідження довели, що боронування посівів забезпечує зменшення непродуктивних втрат вологи на третину.

Науковець зазначає, що роботу слід проводити уздовж рядка на невеликій швидкості. Це підсушить верхній шар ґрунту на глибину до 4 см, але збереже вологу на глибині всього орного шару.

Читайте також:Фермер розповів про загрозу заморозків та засухи на овочах

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!