Агрономія
Головне:
Агрономія

Комплексні органо-мінеральні добрива дозволяють збільшити врожайність озимого ячменю на 15-44%

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Комплексні органо-мінеральні добрива дозволяють збільшити врожайність озимого ячменю на 15-44%

Застосування комплексних органо-мінеральних добрив на основі КАСу та препаратів гумінової природи дозволяє суттєво підвищити врожайність озимого ячменю. 

Про це свідчать дослідження Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського.

Згідно з ними, позакореневі підживлення на тлі основного удобрення в критичні етапи органогенезу ячменю ярого дозволило підвищити врожайність зерна залежно від варіанта досліду до 2,73-3,34 тонн/га. 

За сприятливих погодних умов року врожайність зерна у варіантах досліду зростала на 15-37% проти контролю (2,1 тонн/га). 

У посушливих умовах урожайність, порівнюючи з попереднім роком, була вищою. Так, у варіантах із внесенням комплексних органо-мінеральними добривами вона зростала на 15-40% (2,26 тонн/га). 

Найбільшу врожайність відмічено достатньо зволоженого року, де вона зростала на 15-44% (2,76 тонн/га). 

Довідка 

Комплексні органо-мінеральні добрива на основі КАСу та препаратів гумінової природи мають пролонговану дію завдяки вмісту в них трьох форм азоту – амонійну (9,2-8,9%), нітратну (13,2-12,0%) й амідну (5,6-11,0%), яка швидко проникає через листкову поверхню зернових колосових та інших культур. 

Утворення комплексів азотовмісних сполук із гуміновими кислотами є одним з основних процесів, що впливають на розчинність азоту, його міграційну активність у природному середовищі й доступність рослинам.

Це добрива 4-го класу токсичності, які можна застосовувати для кореневого підживлення, вносячи безпосередньо в ґрунт, чи позакореневого обприскування листків  рослин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: