Комплексні органо-мінеральні добрива дозволяють підвищити вміст білка в зерні ячменю
Одним із важливих показників якості зерна ячменю є вміст білка та його поживна цінність, що змінюються залежно від особливостей сорту, умов вирощування та норм внесення мінеральних добрив, насамперед азотних.
Згідно з дослідженнями Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського, вміст білка в зерні ячменю змінювався як під впливом погодних умов року, азотного живлення, так і під впливом строків позакореневих підживлень комплексними органо-мінеральними добривами.
Найвищий уміст білка в зерні ячменю формувався в умовах посушливого вегетаційного періоду.
Позакореневі підживлення ячменю ярого на тлі основного удобрення значно підвищували вміст білка в усіх варіантах досліду, особливо, коли їх вносили у фазу колосіння.
За застосування КАС уміст білка підвищувався на 0,35-0,48%. Підживлення рослин комплексними ОМД забезпечувало загальне підвищення вмісту білка на 0,35-0,49%, порівнюючи з контролем.
Найнижчим уміст білка був в умовах вегетації, коли кількість опадів була дещо вищою, а температурні умови менш сприятливими для його формування рослинами ячменю ярого.
Довідка
Комплексні органо-мінеральні добрива на основі КАСу та препаратів гумінової природи мають пролонговану дію завдяки вмісту в них трьох форм азоту – амонійну (9,2-8,9%), нітратну (13,2-12,0%) й амідну (5,6-11,0%), яка швидко проникає через листкову поверхню зернових колосових та інших культур.
Утворення комплексів азотовмісних сполук із гуміновими кислотами є одним з основних процесів, що впливають на розчинність азоту, його міграційну активність у природному середовищі й доступність рослинам.
Це добрива 4-го класу токсичності, які можна застосовувати для кореневого підживлення, вносячи безпосередньо в ґрунт, чи позакореневого обприскування листків рослин.
Додати коментар