Агрономія
Головне:
Агрономія

Компанія HarvEast продовжить випробовувати різні сорти озимого гороху

Агрохолдинг HarvEast на більшості своїх полів, розташованих у Донецькій області, вирощує сорт озимого гороху Мороз Інституту рільництва і овочівництва «Нови сад» у Сербії.

Про це розповів Євген Казєєв, директор з рослинництва компанії HarvEast, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Цього року на полях у Донецькій області випробовували два сорти європейської селекції, які зареєстровані в Україні як озимі сорти, — розповів експерт. — Результати показали, що вони значно поступаються сорту Мороз у зимостійкості та врожайності».

Так, сорти виявилися досить вразливими до підступних проявів весняної погоди, особливо це було помітно у квітні, коли різко похолодало і температура опустилася до мінус 8 °С.

Тим не менш, у наступних сезонах агрохолдинг буде продовжувати випробовувати ці сорти — можливо, погодні умови будуть більш сприятливі для розвитку рослин і формування урожаю.

Для сівби беруть еліту для розмноження і сіють до четвертої репродукції. Оскільки продають горох, як товарний, то якість урожаю повністю влаштовує, а втрат урожайності у порівнянні першої та четвертої репродукції не спостерігається.

Насіннєвий матеріал обробляють фунгіцидом, а горох на насіння вирощують на зрошенні. По товарним посівам фунгіцидом не працюють, оскільки у посушливій степовій зоні хвороби культури не поширені.

Журнали