Коливання температур та перші приморозки стримують розвиток шкідників
У Лісостепу, Поліссі, осередково в Степу коливання температури повітря в нічні та денні години, опади, тумани, подекуди перші приморозки на поверхні ґрунту стримують розвиток злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок у посівах озимих зернових колосових культур. Їх шкідливість фіксують на 1-5% рослин.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Дощова погода сприяла міграції дротяників, личинок хрущів з нижніх шарів ґрунту до поверхні, тому очікується їх шкодочинність у посівах озимих культур.
В озимині, розміщеній після стерньових попередників, активізувалось живлення личинок хлібної жужелиці та гусениць озимої совки, які в чисельності 0,5-2 екз. на кв.м на 5-34% обстежених площ пошкодили до 2% рослин.
У Волинській, Дніпропетровській, Львівській, Одеській, Тернопільській, Хмельницькій областях на ранніх посівах озимих пшениці за вищевказаних погодних умов відмічається прояв хвороб, а саме септоріозу, борошнистої роси та кореневих гнилей, якими охоплено 0,5-7% рослин.
Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи – початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними препаратами. Проти хвороб за необхідності (у фазу кущіння) рослини оздоровлюють дозволеними фунгіцидами.
Нагадаємо, для захисту озимих зернових краще обирати багатокомпонентні фунгіциди.