Клоп шкідлива черепашка заселяє посіви зернових колосових у частині областей

У південних, південно-східних та центральних областях зернові колосові культури заселені клопом шкідливою черепашкою за чисельності 0,2-1, максимум в крайових смугах – до 2 (Дніпропетровська, Херсонська обл.) екз. на кв.м. Ними заселено до 12% рослин.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
В Одеській, Херсонській областях, відмічено початок яйцекладки (0,2-0,5 екз. на кв.м.). Відродження личинок очікується наприкінці ІІ на початку ІІІ декади травня.
Пошкодження, які фітофаг завдає зерновим колосовим рослинам у весняний період, призводить до загибелі центрального листа і стебла. Уколи у стебло викликають білоколосість та недорозвинення зерна.
Для недопущення пошкодження посівів та збереження якості зерна, за наявності або перевищення економічного порогу шкодочинності (ЕПШ): 2 і більше екземплярів фітофага на кв.м у посівах сильних і цінних сортів пшениці, на решті посівів 4-6 екз. на кв.м, рекомендовано провести захисні заходи.
Оптимальним терміном проведення обробок є поява на посівах 5-15% личинок третього віку. У Вінницькій, Київській, Одеській, Полтавській, Чернігівській, Черкаській областях посіви також заселяють австрійський, маврський, гостроголовий, інші види клопів.
Нагадаємо, прогнозують збільшення популяцій деяких шкідників через кліматичні зміни.