Агрономія

Клоп шкідлива черепашка масово перелітає у посіви зернових

Клоп шкідлива черепашка

Клоп шкідлива черепашка масово перелітає у посіви зернових культур Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Харківської, подекуди Вінницької, Київської, Полтавської, Хмельницької, Тернопільської, Черкаської, інших областей Степу та Лісостепу.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

В крайових смугах озимини зазначених зон враховується 0,5-1, максимум 2 в необроблених посівах господарствах Запорізької області, по всьому полю 0,2-0,5 екз. на кв.м. Фітофагами пошкоджено до 2% рослин культури.

Клопи харчуються клітинним соком, в південних та центральних областях відмічається спарювання та відкладання яєць фітофагом. В Одеській області відмічено відродження личинок фітофага.

Для збереження технологічних і посівних якостей зерна у посівах твердих і цінних сортів пшениць захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки варто проводити за наявності 15-30% личинок третього віку та чисельності 2-х і більше, на решті посівів за 4-6, в насіннєвому ячмені 8-10, товарних 20-25 личинок на кв.м дозволеними до використання препаратами, що ефективно проти супутніх шкідників.

Раніше повідомлялося, як захистити пшеницю від клопів шкідливої черепашки й личинок хлібного туруна.