Агрономія

Клімат підвищує вимоги до техніки, – представник «Amazone-Україна»

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Клімат підвищує вимоги до техніки, – представник «Amazone-Україна»

Зміни клімату підвищують вимоги до техніки з підготовки ґрунту та сівби через скорочення термінів, заходів вологоутримання. Про це розповів Дмитро Давиденко, генеральний дитектор ДП «Amazone-Україна» під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».

За словами доповідача, найбільш розповсюдженою польовою технологією в Україні зараз є мульчована сівба. Це сівба в суміш ґрунту і соломи. Тут дуже високі вимоги до обробітку ґрунту і посівних агрегатів, які мають сіяти в цю суміш. Адже при сівбі ґрунт обробляється на мінімальну глибину, з максимальною гнучкістю до умов, збереженні вологості ґрунту, оптимально змішуючи солому із землею. Все це робити швидко і вчасно. Останнє дуже актуальне для України. 

«10-15 років тому користувалися сівалками анкерного висіву по підготовленому ґрунту. Зараз сівалки мають сіяти точно і швидко, адже терміни сівби скорочуються», – наголосив Дмитро Давиденко.

Також глибина сівби має бути рівномірною, щоб рослини не конкурували між собою.
На думку доповідача, лише система автоматичного регулювання сошника дозволяє не переущільнити грунт і посіяти на потрібну глибину незалежно від типу ґрунту та швидкості сівалки.
Наступні вимоги до сівалок: швидкість і точність.

«Майже у всіх виробників сівалки можуть сіяти швидко. Але не всі мають електричний привід, без якого розмови про точність – лукавство», – підкреслив представник «Amazone-Україна».За словами спеціаліста, немає ідеального агрегата, який ідеально працюватиме в різних умовах. Розширити можливості здатні опційні функції та вміння правильно їх застосувати.


Читайте також: Amazone презентував економічну версію соняшникової сівалки

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями