Агрономія

«Карат плюс» планує систему захисту окремо під кожне поле

Систему захисту культур у СТОВ «Карат плюс» планують під кожне поле окремо, залежно від його фітосанітарного стану, попередника тощо, але насамкінець відіграють роль погодні умови.

Про це розповів агроном компанії Антон Палієнко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer

Кожне внесення ЗЗР у компанії – результат тривалих досліджень, спостережень за роботою різних препаратів, за їх впливом на культурну рослину, бур’ян чи шкідника.

«Ми працюємо як з оригінальними, так і з генеричними продуктами, все випробовуємо на різних культурах і бачимо, що в різний час вони діють із різною ефективністю, – розповідає Антон Палієнко.

За його словами, інколи генерики навіть краще працюють за оригінальні препарати, хоч умови внесення однакові – одночасна обробка різних ділянок поля різними препаратами це доводить.

«Я перевіряю якість роботи контактних препаратів на другий-третій день, системних – через тиждень-два. Так, цього року на ріпаку озимому масово розповсюдився тютюновий трипс, чисельність якого в кілька разів перевищує ЕПШ, тож було проведено кілька обробок різними препаратами, перевіряли якість їх роботи – у результаті оригінальні інсектициди гірше спрацювали по трипсу, ніж генеричні», – зазначив агрооном.

Віе припускає, що це може бути пов’язано з тим, що генеричні вносять більшою нормою – бо є припущення, що генеричні продукти гірше працюють, а оригінальні продукти даєють у межах регламенту.

Нагадаємо, ефективність застосування ЗЗР на ріпаку залежить від рН розчину.