Хвороби озимого ріпаку уразили до 7% посівів
За нинішніх гідротермічних показників на озимому ріпаку розвивалися пероноспороз, альтернаріоз, фомоз, бактеріоз, осередково біла плямистість (Дніпропетровська, Черкаська обл.), якими уражено 0,5-7% рослин, інтенсивність розвитку яких знижувалась за рахунок застосування контактно-системних фунгіцидів.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Крім того, посіви озимого ріпаку заселяють жуки стеблового капустяного і великого ріпакового прихованохоботників, ріпакового квіткоїда, які за чисельності 0,5-2, максимум 4 екземпляри на рослину, які пошкодили 0,5-5% рослин. Хрестоцвітими блішками у крайових смугах полів пошкоджено від 2 до 10% рослин.
У господарствах за перевищення шкідниками ЕПШ (ріпакового квіткоїда в період утворення бутонів – 1-2 жуки на рослину, в період збільшення бутонів – 2-3 жуки на рослину, на початку цвітіння 5-6 жуків на рослину; стеблового капустяного прихованохоботника – 2 жуки на 40 рослин або 20 жуків на жовту чашку за 3 дні) необхідно провести крайові або суцільні обприскування рекомендованими інсектицидами.
Нагадаємо, загалом погодні умови негативно вплинули на шкідників. Разом з тим мінлива погода зумовила розповсюдження збудників хвороб озимих.