Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

Хрестоцвіті культури знищують нематоду

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Суттєво знизити чисельність бурякової нематоди можна за допомогою провокаційних посівів хрестоцвітих культур.

Про це AgroTimes повідомила завідувач лабораторії нематології Інституту захисту рослин НААН Тетяна Бондар.

«В основі методу лежать біологічні особливості H.schachtii: кореневі виділення  «провокаційних» культур стимулюють відродження личинок нематоди з цист і проникненню їх в корені. Переорюючи посіви, тим самим ми перериваємо розвиток цист самок нематоди. Завдяки такій короткотривалій вегетації рослин для завершення циклу розвитку сума ефективних температур не досягає необхідного показника і нематоди гинуть, не досягши статевозрілої стадії», – пояснила принцип дії методу Тетяна Бондар.  

За словами науковиці, в якості «провокаційних» культур можна сіяти олійну редьку, гірчицю, фацелію, яру віку, горох, люпин, соняшник, гречку, конюшину. Проте більшість дослідників прийшли до висновку, що найкраще застосовувати капустові культури, які в якості рослини-хазяїна сприяють кращому вилуплюванню личинок із цист.

Читайте також: Названо найбільш заражені картопляними нематодами області

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!