Хлібна жужелиця шкодить озимим навіть після припинення їх вегетації
Незважаючи на те, що цьогорічний вегетаційний період уже закінчився, все ще є деякі шкідники, що можуть призвести до значних втрат урожаю озимих зернових культур.
Зокрема, на сходах озимини ще живляться личинки хлібної жужелиці (туруна), що розповсюджений переважно в традиційній для нього зоні Степу (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська та Херсонська області).
Проте в останні роки територія його шкідливості розширилася не лише до Лісостепу, а й навіть подекуди, осередково, до Полісся (Волинь).
Те, що осередки з чисельністю личинок туруна вищі за поріг шкідливості були відзначені не лише в зоні традиційної «значної шкоди», а й у зоні «нестійкої шкоди», свідчить про вплив зміни клімату на його поширення.
З друго половини осені хлібна жужелиця зазвичай шкодить уже переважно на посівах озимини, куди мігрує з полів зі сходами падалиці.
Насамперед це посіви, розміщені по зернових колосових попередниках, на знижених рельєфах, на місцях втрат зерна після збирання та поблизу скирт із соломою.
Додати коментар