Господарство «Перемога» цьогоріч планує експериментувати з унесенням біопрепарату
У господарстві «Перемога» на Київщині зазвичай під посівну вносять 150–200 кг/га аміачної селітри. На сьогодні це дорого, тому планують цього року застосовувати на деяких площах біопрепарат.
Про це в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer розповів Микола Малієнко, директор СТОВ «Перемога».
Йдеться про технологію «Кортеви» – біопрепарат Блу N, що містить бактерії M. Symbioticum, які сприяють фіксації атмосферного азоту. Після обробки посівів препаратом у фазу «середина кущення – початок цвітіння» бактерії швидко заселяють рослину, бо їх сприймає імунна система, і здатні поширюватися всередині рослинної тканини – листя та коріння, також перетворюють атмосферний азот на доступну для рослин амонійну форму.
«Бактерії здатні з повітря «затягнути» в рослину від 30 кг в д. р азоту. Таким чином, ми плануємо мінімізувати затрати на добрива мінімум на 30%. Якщо вносиш 200 кг/га селітри, можна зменшити норму до 130–140 кг/га. Думаю, на цьому з азотом можна обмежитися – не потрібно підживлювати по вегетації, зокрема по листку, для якості зерна. Але побачимо», – пояснив Микола Малієнко.
Цього року технологія вирощування ярої пшениці в господарстві матиме такий вигляд: 150 кг/га селітри для доброго старту, передпосівна культивація, сівба обробленим насінням.
Поруч закладуть контрольну ділянку, де внесуть 200 кг/га аміачної селітри. У другу половину кущення оброблять першу ділянку Блу N і порівняють результати: чи замінить Блу N додаткові 50 кг/га селітри для врожайності пшениці. Затратна частина Блу N – близько 1 тис. грн/га.
Нагадаємо, біопрепарати можуть стати значним резервом підвищення прибутковості виробництва.