Головним у виборі гібридів є реалізація їх потенціалу в стресових умовах, – думка
Наразі при виборі гібридів соняшнику важливим критерієм є реалізація їх потенціалу в стресових умовах. А от при сівбі кукурудзи варто звертати увагу на рекомендації щодо густоти відповідно до ФАО насіння.
Про це розповів агроном ТОВ «Захід Агропром» Олег Фурманець під час конференції «День Агронома».
За його словами, у ході досліджень на Аграрному полігоні виявили, що врожайність гібридів соняшнику має дуже велику варіабельність, що доводить важливість підбору генетичного матеріалу. Зокрема, це важливо в умовах, де є специфічні ризики, особливості ґрунтового покриву, постійні накладені стреси.
«Наприклад, на нашому кластері в Кіровоградській області, де типові чорноземи, генетична стійкість не проявляється так, як на пісках у Рівненській. А для нас найважливішим вихідним критерієм при виборі гібридів для виробничого впровадження є не їх потенціал, а реалізація цього потенціалу в стресових умовах», – зазначає фахівець.
Що ж стосується кукурудзи, то він зауважує, що не варто слідувати тенденціям, щодо встановлення густоти посіву. Разом з тим, фактично всі гібриди негативно реагують на загущення.
«Залежно від ФАО оптимальна густота різна. Проте при загущенні спадає маса тисячі зерен, за виключенням одного гібриду, що за своїм ФАО попав в свою нішу. Також спадає натура зерна, що впливає на врожайність», – додає Олег Фурманець.
Нагадаємо, правильний вибір гібриду соняшнику сприяє зниженню навантаження фітозахворювань. Як повідомлялося, «Агроінновація» на Київщині відмовилася від гібридів кукурудзи з пізнім ФАО. Також було названо оптимальне співвідношення гібридів кукурудзи із різним ФАО для сівби в північному регіоні.