Агрономія

Головною проблемою вирощування соняшнику цьогоріч стали хвороби, – агроном

У сільгосппідприємстві «Саланг-Агро» на Київщині обирають гібриди соняшнику за двома основними критеріями: стійкість до якомога більшої кількості рас вовчка соняшникового та стійкість до хвороб і потенціал урожайності. Та цьогоріч саме захворювання стали головною проблемою вирощування соняшнику цього сезону, передусім різноманітні гнилі – біла гниль, вугільна гниль тощо.

Про це розповів головний агроном ТОВ СП «Саланг-Агро» Василь Литвишко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«За моїми спостереженнями, не буває гібридів соняшнику з абсолютним захистом від хвороб. Не внесеш фунгіциди – і відразу отримаєш істотне зниження врожайності», – зазначив агроном.

У компанії ж через логістичні проблеми в перші місяці війни не змогли придбати фунгіцидні препарати й посіви соняшнику лишилися необробленими проти хвороб.

«Традиційно ми висіваємо кілька гібридів різних виробників, орієнтуючись на їх реальні якості. Я також зауважив, якщо зазвичай краще за врожайністю показують себе пізньостиглі гібриди соняшнику, то цьогоріч усе навпаки. Суто на мою думку, це можна пояснити двома основними причинами. Перша – коли влітку був період від 7 до 10 днів дуже сильної спеки, то ранньо- та середньостиглий соняшник встиг «проскочити» його із цвітінням. Друга – коли ближче до кінця літа почалися затяжні дощі, то більш ранньостиглі гібриди вже встигли сформувати кошик із насінням, тому хвороби їм зашкодили не так сильно», – додав Василь Литвишко.

Нагадаємо, затяжні дощі цьогоріч затримали збирання та погіршили якість врожаю соняшнику.