Гнучка система живлення економічно ефективніша за фіксовану – досвід
З початку повномасштабної війни у «Баришівській зерновій компанії» немає фіксованої технології живлення, тут намагаються бути гнучкими в цьому питанні. Наприклад, торік активно використовували карбамід, цього року більше використовують безводний аміак, виходячи з економічних показників. А в технології вирощування сої не використовують добрив узагалі – ні посівних, ні основних, але великої уваги приділяють інокуляції.
Про це розповів операційний директор ТОВ «Баришівська зернова компанія» Руслан Дегтярьов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
За його словами, використовувати міндобрива і водночас інокулювати насіння економічно не виправдано, бо для рослини брати азот із добрив значно простіше, ніж утворити бульбочкову бактерію. Тому, коли в рослини є доступ до міндобрив, вона буде створювати бульбочкові бактерії в малій кількості, що здорожчує технологію.
«Виробнича собівартість сої в нас мінімальна. Утім, як порівняти з кукурудзою, система захисту сої значно дорожча. Для розуміння економічної ефективності кожного кілограма добрив постійно експериментуємо з нормами внесення як у мікромасштабах, так і на великих площах – 100 га, 200, 500 га»,
– зазначив Руслан Дегтярьов.
Наприклад, у Чернігівській області торік під кукурудзу заклали досліди з подвійною нормою азотних добрив, які показали свою економічну ефективність, і вже цього року розширять площі цих експериментів.
Нагадаємо, «Баришівська зернова компанія» націлена на оздоровлення ґрунту.