Глибоке розпушування найефективніше для нагромадження вологи, – думка
Найкращим рішенням для нагромадження вологи у зоні ризикованого землеробства є глибоке розпушування.
Такими висновком поділився Дмитро Носенко, керівник ФГ «Носенко» (Новомосковський район Дніпропетровської обл.), пише журнал The Ukrainian Farmer.
Оскільки волога стала обмежувальним чинником у формуванні врожаю, господарство в обробітку ґрунту акцентує увагу на максимальному накопиченні та раціональному використанні вологи в ґрунті.
«Через дефіцит вологи все більше аграріїв упроваджують ощадні технології обробітку ґрунту. Але я дійшов висновку, що застосовувати тільки дискування – недостатньо, потрібно зрушувати верхній шар ґрунту, – розповів Дмитро Носенко. – Раджу й колегам для порівняння провести експеримент: обробити схил поля плугом, глибокорозпушувачем і по no-till і переконатися, що після глибокорозпушувача вся волога буде нагромаджуватися в ґрунті, а після нульового обробітку – стікатиме в ярки».
Господарство практикує глибоке розпушування ґрунту на глибину 25–30 см, а за потреби на окремих ділянках – до 35 см. Задля зменшення переущільнення ґрунту розміщують транспорт для вивезення зерна на краях поля.
Нагадаємо, глибоке розпушування дає вищі врожаї кукурудзи, ніж оранка.