Глибока оранка допомагає запобігти ураженню хрестоцвітих чорною ніжкою
У сезоні-2017/18 не спостерігалося масового ураження хрестоцвітих хворобами, що пов’язано з затяжною зимою й теплим і бездощовим періодом у квітні-травні.
Водночас посіви гірчиці та ріпаку постраждали від чорної ніжки. Джерелом інфекції цієї хвороби є уражені рослинні рештки у ґрунті, а також посівний матеріал.
Хвороба спочатку проявляється на сходах у вигляді гнилі стебла біля кореневої шийки, згодом поширюється на корінь, який тоншає й загниває.
У хворих рослин коренева система розвивається погано, корені другого й третього порядків відмирають. Такі рослини легко висмикуються з ґрунту.
Для запобігання ураженню чорною ніжкою слід проводити профілактичні заходи: дотримання сівозміни – повернення ріпаку на попереднє місце вирощування не раніше, ніж через 4 роки, проведення глибокої оранки в системі основного обробітку ґрунту, а також руйнування ґрунтової кірки у разі її утворення.
Із хімічних заходів найефективнішим є протруєння насіння препаратами з діючими речовинами флудіоксоніл, металаксил-М, тирам, що забезпечує менший розвиток патогенів у період їх проростання.
Додати коментар