Агрономія

Гібриди ріпаку з помірними темпами розвитку і відновлення вегетації мають переваги в умовах цієї весни

Гібриди ріпаку з помірними темпами розвитку і відновлення вегетації мають переваги в умовах цієї весни

В умовах селекційно-дослідної станції ТОВ «ДСВ–Україна», що в Черкаській області, посіви озимого ріпаку перебувають у фазі активного весняного росту та розвитку. Більшість гібридів у портфоліо компанії характеризується помірним темпом розвитку та відновлення вегетації рослин, що надзвичайно важливо для погоди цьогорічної української весни.

Про це інформує Інна Ракул,  кандидат сільськогосподарських наук, науковий співробітник з генетики і селекції сільськогосподарських культур, ТОВ «ДСВ-Україна».

Помірне відновлення вегетації  весною дозволяє уникнути надмірного переростання, яке часто трапляється в разі раннього потепління, особливо якщо йдуть рясні опади або різко підвищується температура. Передчасний ріст у даний період робить рослини більш  уразливішими до повернення пізніх весняних приморозків, що, в свою чергу, буде спричиняти втрату бутонів та квіток, провокувати вилягання, підвищуватиме враження хворобами і, в результаті, ускладнюватиме управління посівом.

Натомість, коли ріпак «включається» поступово, з потужним кореневим живленням він формує міцну розетку, стійкий стеблостій та закладає збалансовану структуру врожаю. Саме така динаміка розвитку — ознака адаптованої, витривалої генетики, яка не «вигорає» на старті, а працює на результат до самого збирання. Крім того, помірне відновлення дає агроному більше простору для маневру в живленні, захисті та ріст регуляції. Ви краще контролюєте процес, керуєте ситуацією в полі. А це і є основа якісної агротехнології та запорука потенційно високої врожайності.

«Гібриди ДСВ проходять багаторічне тестування в різних ґрунтово-кліматичних зонах України саме для того, щоб у реальних умовах формувати надійність і стабільність. І ми раді бачити, як генетика справляється навіть у складні роки. Тож станом на сьогодні ріпак у гарній формі і вся селекційна команда станції працює над тим, щоб перетворити генетичний потенціал на реальний результат на ваших полях, відбираючи найбільш адаптовані гібриди для умов клімату, що змінюється. Крім того, ми маємо змогу робити досліди і порівнювати розвиток посівів, закладених, як у оптимальні, так і в пізні терміни сівби. Така різниця дає цінну інформацію про поведінку культури в реальних польових умовах, з усіма їхніми викликами та перевагами»,

— зазначає Інна Ракул.