Агрономія

Фузаріозна гниль кукурудзи є найпоширенішою та найнебезпечнішою

Серед різних типів стеблових гнилей кукурудзи, що трапляються на території України (вугільна, біла, бактеріальна), фузаріозна гниль кукурудзи є найпоширенішою та найнебезпечнішою, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Особливо шкодочинна ця хвороба у центральних областях, у південних вона набуває економічно відчутного рівня в окремі роки.

Симптоми фузаріозних стеблових гнилей зазвичай з’являються на кукурудзі в другій половині вегетації на нижніх 2-3 вузлах і міжвузлях.

В умовах природного зараження можливі три типи прояву фузаріозних стеблових гнилей:

  • некроз міжвузлів (вузли здорові);
  • некроз вузлів (міжвузля здорові);
  • некроз вузлів і міжвузлів.

Розвиток стеблових гнилей може бути наслідком дифузного поширення патогену від уражених коренів вгору по стеблу. Гриб – збудник хвороби може проникати ззовні у листкові піхви й рости у напрямку до нижнього міжвузля.

Цегляно-бордовий колір паренхіми прикореневої частини стебел кукурудзи, які залишилися з осені на поверхні ґрунту, вказує на ураження рослинних решток збудниками фузаріозних стеблових гнилей.

Основним джерелом інфекції є грибниця та спори у ґрунті, інокулюм, який переноситься вітром і комахами, і заражене насіння.

Раніше повідомлялося, які основні заходи з обмеження шкідливої дії збудників фузаріозу кукурудзи. Нагадаємо, найбільшої шкоди пліснявіння кукурудзи завдає у північних областях.