Агрономія

Найбільшої шкоди пліснявіння кукурудзи завдає у північних областях

Найбільшої шкоди пліснявіння кукурудзи завдає у північних областях

Найбільшої шкоди пліснявіння кукурудзи завдає у північних зонах вирощування культури, пише журналі The Ukrainian Farmer.

Плісеневі гриби не лише використовують поживні речовини зернівок, а й своїми токсичними виділеннями отруюють зародок і проростки насінини.

За високого рівня розвитку плісеневої мікофлори на насінні проросток гине до виходу на поверхню ґрунту, за меншого ступеня ураження молода рослина розвивається ослабленою.

Симптомами ураження плісеневою мікрофлорою є зрідженість посіву та строкатість рослин за висотою. Пророслі з ураженого насіння рослини із самого початку вегетації відстають у рості.

Наразі, за даними Держпродспоживслужби, на кукурудзі розвиваються гельмінтоспоріоз, подекуди іржа, якими охоплено 3-12, максимум 20% (гельмінтоспоріоз, Черкаська обл.) рослин.

Осередково в Житомирській та Тернопільській областях на 5-12% рослин має місце альтернаріоз. Пухирчастою та летючою сажками уражено 1-5% рослин. На качанах виявлено фузаріоз, яким охоплено 0,5-7, максимум 15% качанів у Миколаївській області.

У господарствах Дніпропетровської, Миколаївської, Тернопільської областей бактеріозом уражено 2-5, макс. 10% качанів. Осередково у Черкаській області на 5% качанів виявляли плісняву та біль качанів.

Раніше повідомлялося, як обмежити шкідливу дію плісеневих грибів на кукурудзі.