Агрономія

Фіксують слабке ураження озимини хворобами на Житомирщині

Фіксують слабке ураження озимини хворобами на Житомирщині

На Житомирщині спостерігається інфекційний запас збудників грибкових хвороб на посівах озимих зернових. Відмічено слабке ураження рослин септоріозом – 2% рослин, кореневими гнилями – 1% рослин. На посівах озимого ріпаку подекуди спостерігається слабке ураження альтернаріозом – 3%рослин.  До сьогодні слабкі прояви вище вказаних хвороб загрози посівам сільськогосподарських культур не становлять.  

Про це інфорумє ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Погодні умови першої половини лютого на Житомирщині характеризувалися хмарною, теплою та з високою вологістю повітря. В ранкові та вечірні години доби спостерігались тумани. Пройшли опади у вигляді мряки, рясного дощу, мокрого снігу. Вітер до 9м/с. Показники температури повітря коливались на позначці термометра вдень t +2…+11°С,  вночі  t +1…+5°С. Сніговий покрив стрімко танув, ґрунтовий покрив талий.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур та багаторічних трав знижувалась до t +2°С, що вище критичної температури вимерзання.

Шкідливих для рослин явищ в звітному періоді не спостерігалось.  На занижених місцях рельєфу  спостерігаються перезволоження верхнього шару ґрунтового покриву, подекуди відмічено застоювання води. 

Рослини озимих культур перебували у стані неглибокого зимового спокою, а в денні години доби, внаслідок підвищення середньодобових температур, у них спостерігалось повільне протікання ростових процесів. Активні вегетаційні процеси відбувались у рослин з низьким біологічним мінімумом, зокрема у багаторічних трав.

При обстеженні озимих посівів на наявність мишоподібних гризунів показало, що значного підвищення чисельності та розселення не відмічається. В озимих посівах  нараховується 2-3 жилих колоній. На багаторічних травах, садах та неорних землях 2-4 жилих колоній на гектар. Погодні умови другої декади лютого місяця були  несприятливі для життєдіяльності та розвитку шкідників.

Нагадаємо, в цілому по Україні умови для перезимівлі озимих у першій декаді лютого були задовільні.