ФГ «Соната» на Чернігівщині цього року повернулося до довоєнної схеми підживлення

ФГ «Соната» на Чернігівщині цього року повернулося до довоєнної схеми підживлення, яку на початку війни довелося скоротити через фінансові труднощі.
Про це розповів голова ФГ «Соната» Іван Якуб, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Тоді головним завданням для Івана Якуба було зберегти господарство. Нині ж завдяки підвищенню цін на зерно фермер має змогу більше вкладати коштів у технологію. Зокрема, на підживленні заощаджувати не варто, переконаний пан Іван.
«Саме витрати на добрива охоплюють у нас найбільшу частку в собівартості вирощування сільгоспкультур. На другому місці – ЗЗР. Це позиції, на яких не можна економити. Натомість оптимізуємо кількість проходів техніки по полю. Наприклад, іноді відмовляємось від коткування, якщо немає нагальної потреби в ньому. Під великонасінні культури, як-от горох, відмовилися від передпосівної підготовки ґрунту – тут достатньо якісної оранки та культивації. А ще перейшли на українські гібриди деяких культур, зокрема кукурудзи та соняшнику. Урожайність у наших умовах отримуємо не меншу, але вони значно дешевші за імпортні»,
– ділиться досвідом Іван Якуб.
ФГ «Соната» господарює на дерново-підзолистих і темно-сірих лісових ґрунтах. а такі типи ґрунтів самі по собі – одні з найбідніших за вміс том гумусу та поживних елементів. Крім того, проблему становить підвищена їх кислотність. На оброблюваних господарством площах немає ані гектара з нейтральною реакцією ґрунту, а тому почали застосовувати меліоранти.
Щороку проводять вапнування на частині площ, і вже помітні результати: на полях, де вже здійснено такий агрозахід, підвищується ефективність застосування добрив, тож і врожайність на таких ґрунтах підвищується.
«З року в рік фіксую також строка тість ґрунтів за продуктивністю. Є зони, які не дають доброї врожайності, скільки добрив не внось. Тому в далекій перспективі розглядаю можливість упровадження диференційованого підживлення. Щоправда, нині такі інвестиції дуже ризиковані через близькість до кордону з білоруссю та рф»,
– розповідає Іван Якуб.
Нагадаємо, падалицю ріпаку та гороху у ФГ «Соната» на Чернігівщині застосовують як сидерати.