Фермерів застерігають від небезпеки зараження посівів кукурудзи сажкою
У вирощуванні кукурудзи завжди актуальною є небезпека зараження посівів кукурудзи сажкою – пухирчастою та летючою, прояви та шкодочинність кожної з яких різні.
Про це розповіли фахівці компанії «Євраліс Семенс Україна» під час конференції «Вмикаємо сезон. Північний регіон».
«Небезпека пухирчастої сажки полягає в тому, що вона може знищити від 10 до 60% всіх посівів кукурудзи. Проявляється вона на всій рослині, за винятком підземної частини. Хвороба зимує в ґрунті, накопичується, відтак, вона присутня майже на кожному полі», – зазначають фахівці.
Летюча сажка виникає тільки на волоті та на початку і може заразити рослину тільки у фазі до 5-го листка. Після цього хвороба не така агресивна і вторинного зараження посівів кукурудзи сажкою майже не відбувається. На відміну від пухирчастої, вона вражає 15-20% угідь.
«Особливість цієї сажки полягає в тому, що коли рослина вже почала відставати в розвитку та заражати інші рослини, дуже погіршується фітосанітарний стан поля, хоча втрати врожаю можуть бути й не високими. Також кукурудза, вражена летючою сажкою, накопичує шкідливі мікотоксини, що є небезпечними для худоби», – додають фахівці.
Як зазначається, сажки полягає в тому, що їй потрібні високі температури та достатня кількість вологи. Відтак, найкращий період для розвитку хвороби – кінець травня-початок червня.
Нагадаємо, що виникнення пухирчастої сажки провокує також шкідник діабротик. Як повідомлялося раніше, пухирчаста сажка завдає найбільшої шкоди посівам кукурудзи у степовій зоні. А діагностувати летючу сажку кукурудзи можна на стадії її інфікування.