Агрономія

Фермер назвав найкращі попередники для цукрових буряків – досвід

Фермер назвав найкращі попередники для цукрових буряків – досвід

Цукрові буряки є традиційною культурою для АПП «Золота Нива» на Тернопільщині. Протягом 25 років, відколи існує господарство, за винятком кількох сезонів, вирощують цю культуру. Зазвичай в АПП «Золота Нива» попередником для цукрового буряку є пшениця. Проте в останні кілька років тут експериментують із соєю.

Про це в інтерв’ю для журналу The Ukrainian Farmer розповів Роман Шнуровський, власник ПП «Золота нива».

За його словами, із соєю виходить теж доволі непогано, проте потрібно ураховувати певну специфіку щодо фунгіцидного захисту, адже виникає більший тиск хвороб.

«Проте ми з ними справляємось. Тож надалі будемо поперемінно висівати пшеницю та сою як попередник»,

– уточнив Роман Шнуровський.

За його словами, якщо попередником була пшениця, після неї сіють покривні культури. Восени їх загортають у ґрунт глибокорозпушувачем. А вже під морози розрівнюють культиватором, щоб навесні не втрачати дорогоцінний час й одразу розпочинати сівбу.

«Це дуже важливо, адже навесні вологи все менше, тож працювати потрібно швидше та ефективніше, аби не втрачати її»,

– додав Роман Шнуровський.

Ураховуючи те, що восени зазвичай на полях господарства немає проблем із вологою, сидерати висівають для покращення структури ґрунту.

«Ґрунт після сидератів стає набагато м’якіший. Корінці покривних культур добре його розпушують. І хоч ми все одно проводимо глибоке розпушування, але воно відбувається набагато легше. Плюс до того досить багата вегетативна маса, яку ми загортаємо, позитивно впливає на розвиток цукрових буряків»,

– акцентував власник АПП «Золота Нива».

Нагадаємо, валовий збір ранніх зернових та зернобобових досягнув 2,6 млн тонн.