Фермер назвав головні труднощі у технології вирощування амаранту на Житомирщині
У ФГ «Осадчук Фемілі енд Партнерс» на Житомирщині уперше амарант посіяли у 2019 році, а вже нині господарство вирощує чотири основні сорти насіння амаранту української селекції і з 2024 року самостійно забезпечує себе насіннєвим матеріалом.
Маючи успішний досвід вирощування амаранту на Житомирщині керівник господарства Василь Осадчук розповів про головні труднощі в технології в інтерв’ю для журналу The Ukrainian Farmer.
«Технологія вирощування амаранту, напевно, – основна причина, що зупиняє фермерів перед вирощуванням амаранту. Адже сівба 1 кг насіння на гектар за маси 1000 насінин 0,8 г на глибину 1 см в червні звучить як сюжет фантастичного фільму. Налаштування сівалки та забезпечення якісного й рівномірного висіву на легких піщаних ґрунтах – теж складне завдання. Однак роки практики, експерименти, врахування помилок попередніх періодів дає свій результат»,
– зазначив Василь Осадчук.
Наступною проблемою для вирощування амаранту, за його словами, є забур’яненість посівів. Найчастіше це відбувається, коли сходи амаранту збігаються з другою хвилею бур’янів, а саме лободи.
«Тому проводимо кілька культивацій перед сівбою, а в особливо складних умовах у товарних посівах мінімально застосовуємо гербіциди, а саме до сівби застосовуємо гербіциди суцільної дії від Himagro M – Тотал (ізопропіламінна сіль гліфосату, 480 г/л) або Тотал К (калійна сіль гліфосату, 625 г/л), якими користуємось не перший рік і впевнені у їх якості»,
– додав аграрій.
Як повідомлялося, в Україні зростуть площі посівів амаранту.