Агрономія

ФАО хоче досягнути нульового рівня деградації ґрунтів в Україні

ФАО хоче досягнути нульового рівня деградації ґрунтів в Україні

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) запустила в Україні проект, метою якого є досягнення нульового рівня деградації ґрунтів.

Він реалізується за підтримки Глобального екологічного фонду, повідомив фахівець проекту Олександр Журавель.

Проект триватиме в Україні до 2031 року, і сьогодні він уже має кілька напрацювань.

Одним із напрямів щодо збереження ґрунтів ФАО вважає preservative agriculture. «Дослівно це перекладається як «консервуюче землеробство», але мені більше імпонує такий переклад як «ґрунтозберігаюче  землеробство», – зауважив Олександр Журавель.

За його словами, цей підхід передбачає три принципи: біорізноманіття, покриття ґрунту післяжнивними рештками та мінімальний обробіток ґрунту.

Фахівець проекту додав, що ФАО виділяє дев’ять видів деградації ґрунтів. Найпоширенішим видом в Україні є ущільнення ґрунтів, однак найнебезпечнішим є втрата гумусу.

Довідка

За даними ФАО, площа деградованих і непродуктивних орних земель в Україні перевищує 20% (понад 6,5 млн га) від загальної площі орних земель. Через ерозію щорічно втрачається від 300 до 600 млн тонн ґрунту.

Залежно від рівня деградації врожайність культур в Україні може бути зменшена на 50%, а втрати від відсутності виробництва складають понад 20 млрд грн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!