Фахівець назвав головні чинники збільшення кількості шкідників

На сьогодні фіксується тенденція до збільшення кількості шкідників, і на це є кілька причин. По-перше, теплі безсніжні зими, по-друге, зміни в підходах до технологій ґрунтообробітку.
Про це розповів Олександр Кузьмінський, начальник відділу продуктового та дистрибуційного маркетингу компанії «Байєр», пише журнал The Ukrainian Farmer.
За його словами, раніше на полях українських сільгосппідприємств переважала оранка, тому шкідники у фазу відкладання яєць або заляльковування механічно пошкоджувалися восени, і їхня чисельність була меншою. А нині аграрії мінімізують ґрунтообробіток через брак вологи, що зі свого боку спричиняє збільшення чисельності шкідників.
І, по-третє, шкідники сильно реагують на суму активних температур. Що вища температура, то швидше вони виходять із місць зимівлі.
«Якщо раніше з прихованохоботником на ріпаку ми боролися наприкінці березня – на початку квітня, то на сьогодні це вже кінець лютого – початок березня. На Півдні взагалі ще в лютому ловлять погожі вікна і працюють інсектицидами. А ще впливає на ситуацію практика збирання кукурудзи навесні. Так, гусениці стеблового метелика перезимовують у стеблі й починають шкодити щойно настають сприятливі умови. І якщо, наприклад, у центральних регіонах торік була одна генерація стеблового метелика, то на Півдні – дві»,
– зауважив Олександр Кузьмінський.
Нагадаємо, за словами фахівця, боротьба з бур’янами складніша за посушливих умов.