Агрономія

Ерозія схилових ґрунтів посилюється під просапними культурами

На полях зі схилами існує високий ризик перенесення ґрунтових мас вниз по схилу, що підсилює формування ерозійних процесів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Підвищення інтенсивності процесів масоперенесення відбувається на тлі кліматичних зсувів зі збільшенням частоти проявів критичних погодних явищ – зливи, тривалі посухи з розвитком вітрової ерозії аж до виникнення пилових бур, підвищення денних температур у період вегетації культур і затяжної прохолодної весни з пізніми приморозками.

Ерозія схилових ґрунтів суттєво підсилюється під просапними культурами. Однак, якщо забрати із сівозміни просапні культури, це не завжди збереже ґрунт від масивних змиві.

Окрім того, забруднення ландшафтів техногенно навантажених регіонів на важкі метали призводить до порушення фізико-хімічного стану ґрунту: збільшення щільності, зменшення пористості та вбирної здатності.

Внаслідок техногенного забруднення ґрунтів важкими металами збільшується їх пилуватість і зменшується кількість агрономічно цінних агрегатів. Відбувається погіршення водостійкості структури ґрунту.

Через порушення фізико-хімічного стану ґрунту розвиваються ерозійні процеси.

Раніше повідомлялося, як збалансувати мікроелементне підживлення культур на схиловому полі.