Агрономія

Експортерам зерна треба неухильно дотримуватися фітосанітарних вимог Китаю, аби не втратити цей ринок

Експортерам зерна треба неухильно дотримуватися фітосанітарних вимог Китаю, аби не втратити цей ринок

При експорті продукції на світовий ринок українські експортери повинні неухильно виконувати вимоги міжнародних договорів. Йдеться насамперед про необхідність дотримання фітосанітарних вимог Китайської Народної Республіки під час експорту до цієї країни зернових. На цьому наголосив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час засідання робочої групи щодо функціонування ринку зерна за участю учасників ринку.

Він зауважив, що експорт зерна здійснюється у відповідності до вимог СОТ, Міжнародної конвенції захисту рослин та міжнародних договорів міжвідомчого характеру. Кожна країна захищає свою територію від занесення карантинних організмів, тому виставляє певні фітосанітарні вимоги. У випадку невідповідності цим вимогам країна імпорту надсилає нотифікаційне повідомлення про невідповідність продукції фітосанітарним вимогам. Тому, чим більші обсяги експорту, тим більші ризики надходження нотифікації, передає прес-служба Держпродспоживслужби.

Нещодавно Україна отримала таку нотифікацію від китайської національної організації захисту рослин через невідповідність української кукурудзи фітосанітарним вимогам КНР зазначив Володимир Лапа,.

«Китай – дуже важливий партнер України, тому бізнес зобов’язаний дотримуватися фітосанітарних вимог. Більше того, бізнес-спільноті необхідно самоорганізовуватися, вживати дієвих корпоративних підходів з метою недопущення подібних випадків, – наголосив Володимир Лапа. – Державі у свою чергу необхідно контролювати відповідність цим вимогам продукції, яка формується на експорт: фітосанітарний інспектор повинен здійснювати фітосанітарних контроль у полі, при його переміщенні в межах країни та при експорті».

Володимир Лапа доручив департаменту фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби вжити дієвих заходів щодо розслідування надходження нотифікаційного повідомлення від КНР, ефективно контролювали продукцію при формуванні партії на експорт, а партії вантажів формувати тільки з обстежуваних полів. При цьому фітосанітарні інспектори повинні здійснювати періодичний моніторинг на предмет виявлення карантинних організмів під час вирощування, переміщення та експорту продукції.

Довідка

Китай є найбільшим імпортером української сільськогосподарської продукції. У 2015 році з України було експортовано продукції на суму більш ніж $1,2 млрд – це понад 8% усього українського аграрного експорту та понад 50% усіх поставок вітчизняних товарів до КНР. Головною продукцією усього експорту є кукурудза, ячмінь, соняшникова та соєва олія. Кукурудза з України займає абсолютну більшість загального об’єму імпорту кукурудзи до Китаю.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!