Агрономія

Експорт української сої в ЄС зріс у 1,5 раза

Експорт української сої в ЄС зріс у 1,5 раза

Драйвером експорту української сої в 2017/18 сезоні став високий попит з боку ЄС.  

З початку сезону у Європу було відвантажено 800 тис. тонн олійної, що на 54% більше, ніж за такий самий період минулого сезону, пише в газеті «АгроМаркет» аналітик олійного ринку «АПК-Інформ» Юлія Іваницька.

За її словами, завдяки цьому в рейтингу імпортерів української сої сталися певні перестановки і частка ЄС в загальному обсягу відвантажень суттєво зросла.

Загалом перелік країн, що входять у рейтинг країн – імпортрерів сої, практично не змінився (за винятком ОАЕ, куди поставки припинилися, й Швейцарії, котра, хоч і має невелику питому вагу на тлі інших, утім, наростила імпорт сої в 10 разів, обігнавши Китай).

За звітний період Туреччина збільшила закупівлі несуттєво – лише на 2%, до 717 тис. тонн, поступившись першим місцем ЄС.

Експорт у Білорусь виріс у 2,3 раза – до 236 тис. тонн, на тлі нарощення внутрішньої переробки. Так само помітно зріс попит Лівану, куди відправлено в 3,2 раза більше української сої, ніж у попередньому сезоні – 155 тис. тонн.

Водночас поставки скоротилися в Іран (-38%), Єгипет (-48%), Ізраїль (майже в 4 рази), Туніс (-56%), Китай (майже в 8 разів).

«Поточного сезону українські експортери сої передусім скористалися перевагами зростання попиту в близьких за географічним розташуванням країнах – ЄС, Туреччині, Білорусі», – зауважила Юлія Іваницька.

Водночас попри скорочення поставок в Іран і Єгипет на тлі зростання попиту на світовому ринку ці держави є одними з основних ринків збуту української сої, додала вона.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!