Агрономія

ДСВ створила посилений механізм захисту ріпаку від фомозу

ДСВ створила посилений механізм захисту ріпаку від фомозу

У ДСВ скомбінували гени LepR1 та RLM-7, створивши посилений механізм захисту від фомозу.

Про це повідомили в компанії.

Phoma Blocker – це комбінація генів LepR1 та RLM-7. Механізм захисту LepR1 ґрунтується на створенні міцної клітинної стінки з калози та лігніну навколо джерела інфекції, щоб запобігти його подальшому поширенню в рослині. Таким чином LepR1 підсилює механізм дії RLM-7 і комбінація Phoma Blocker – це ніби подвійний замок, які локалізує Фомоз та не дає йому розповсюджуватись.

«Одним із найнебезпечніших захворювань ріпаку є фомоз. Щороку збитки для європейських фермерів через втрати врожаю та витрати на боротьбу з патогеном оцінюються в сотні мільйонів євро. Одним із рішень в боротьбі з фомозом є вибір генетично стійких гібридів. Генетична стійкість до фомозу забезпечує кращий фітосанітарний стан посівів протягом вегетації, зменшує ризик вилягання та сприяє безперешкодному транспорту асимілянтів, особливо це надзвичайно важливо у період наливу зерна та за умов підвищених температур. З метою посилення генетичної стійкості до Фомозу в ДСВ створили Phoma Blocker»,

– ідеться в повідомленні.

В 2025 році українському ринку представлено новий гібрид озимого ріпаку — КОНЬЯК, який містить комбінацію генів Phoma Blocker та має підвищену толерантність до Вертицильозу. Сподіваємось, що даний гібрид стане надійним інструментом для українських аграріїв у досягненні нових рекордів урожайності.