Агрономія

Друга декада лютого на Львівщині була найтеплішою за останні 20 років

Друга декада лютого на Львівщині була найтеплішою за останні 20 років

У другій декаді лютого на Львівщині спостерігалася незвично тепла та найтепліша за останні 20 років спостережень погода. Середня декадна температура повітря виявилась на 5,4-6,2°С вищою за норму і по рівнині становила 4,1 – 5,3°С тепла. Такі значення температури були характерні для кінця березня.

Про це інформує Львівський регіональний центр з гідрометеорології.

Максимальна температура повітря по рівнинній території області сягала історичних значень (14-17°С 2016 року). На метеостанції Кам´янка-Бузька та АМСЦ Львів цей максимум за декаду був перекритий на 0,6-1°С. Виявилась ця декада, на відміну від першої дуже вологої, з недостатньою кількістю опадів (4- 12 мм, або 31-86% декадної норми).

Вищі від норми середньодобові температури повітря утримували зимуючі культури в стані неглибокого спокою, які продовжували поволі вегетувати, спостерігалось відростання свіжої зелені, настання нових фаз розвитку.

У нічні години, коли мінімальна температура повітря знижувалась до 4-6°С морозу, температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння становила 0-1°С морозу. Наразі стан зимуючих культур є задовільний та добрий.

Нагадаємо, торік в Україні зафіксували багато погодніх рекордів. Зокрема, кілька температурних рекордів зафіксували в Україні наприкінці серпня та у вересні, третя декада жовтня була однією з найтепліших за весь період спостережень, а наприкінці листопада у Києві зафіксували рекордну добову кількість опадів. Крім того, два рекорди добової кількості опадів зафіксували в липні, а травень у багатьох областях був рекордно посушливим.