Дрібні господарства зменшуватимуть посівні площі кукурудзи та озимих зернових
Планування структури посівних площ у 2023 році є досить індивідуальним питанням, оскільки кожне господарство має свій ресурсний потенціал і тому орієнтується на вирощування тих культур і на тих площах, що очікувано дасть максимальний ефект при мінімальних витратах.
Таку думку у журналі The Ukrainian Farmer висловила д.е.н., головна наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Світлана Черемісіна.
За словами науковця, у великих господарствах та агрохолдингах сформована сівозміна з певним набором культур, для яких вже відпрацьовані технології вирощування, і які дають можливість отримувати позитивний результат. Тому вони намагатимуться дотримуватися впровадженого алгоритму вирощування сільськогосподарських культур і обирати ті з них, які є перевіреними.
«Стратегія дрібних господарств спиратиметься на вибір найбільш рентабельних культур, таких як ріпак, соняшник та соя. Тому очікувано, що такі господарства будуть збільшувати площі під цими культурами і зменшувати посівні площі кукурудзи та озимих зернових», – зауважила Світлана Черемісна.
Нагадаємо, до кінця 2023 року світова ціна пшениці коливатиметься в межах 230-250 дол. США/тонну.