Досвідом диференційованого внесення міндобрив поділилися в «СІГНЕТ ХОЛДИНГ»
У «СІГНЕТ ХОЛДИНГ» застосовують два варіанти диференційованого внесення міндобрив. Один базується на основі картографування врожайності культур і вмісту елементів живлення в ґрунті.
Про це розповів заступник генерального директора з рослинництва «СІГНЕТ ХОЛДИНГ» Олександр Шрамко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
«Система внесення за картографуванням урожайності вирівнює родючість ґрунту на полі: якщо на ділянці поля є достатня кількість NPK, то ми, зважаючи на винесення елементів живлення та врожайність культур, даємо туди меншу дозу добрив. Якщо ділянка поля має низький уміст поживних елементів – норму внесення добрив збільшуємо, вирівнюючи її до оптимальної»,
– зазначив Олександр Шрамко.
Друга система, за його словами, базується на наявності елементів живлення в ґрунті й продуктивності ділянок поля. Якщо є горбистий рельєф, де ґрунт разом із добривами змивають дощі у яри, то такі ділянки малопродуктивні: скільки добрив не внеси – користі від них не буде. Тому на цих ділянках варто вносити добрива менше від запланованої норми, краще більше добрив дати на високопродуктивні ділянки поля.
«Спочатку ми працювали за першою системою, а тепер у планах на наступний рік – переходити на другу систему, зокрема під цукровий буряк, кукурудзу – ці культури, зважаючи на нашу сівозміну, якраз потрапляють на поля з різними ділянками продуктивності»,
– додав фахівець.
Нагадаємо, завдяки диференційованому внесенню «СІГНЕТ ЦЕНТР» заощаджує до 20% добрив.