Достигла кукурудза ранніх та оптимальних строків сівби: названа вологість зерна
За даними ДУ Інститут зернових культур НААН, біологічний моніторинг розвитку кукурудзи свідчить, що за раннього (19.04) та оптимального (29.04) строків сівби зерно скоростиглих та середньоранніх гібридів кукурудзи досягло фази «повна стиглість» за вологості 27,1 і 28,3% та 29,2 і 30% відповідно.
Зерно середньостиглих гібридів знаходиться у фазі «дозрівання – кінець воскової стиглості» за вологості 31,7 і 32,9%, а середньопізніх гібридів – «воскова стиглість» за вологості 34,2 і 35,4% відповідно.
За пізнього строку сівби у ранньостиглих гібридів спостерігається фаза «кінець воскової стиглості зерна» за його вологості 31,2 %, у середньоранніх і середньостиглих – «середина воскової стиглості зерна» за вологості 34% і 36% відповідно, у середньопізніх – «початок воскової стиглості зерна» за вологості 38,7%.
На сьогоднішній день у рослин кукурудзи ще лишається певна площа асиміляційної поверхні, втім підвищена температура повітря погіршує умови перебігу процесу фотосинтезу та завершення накопичення у зерні сухої речовини особливо на посівах середньопізніх гібридів кукурудзи за пізнього строку сівби.
Нагадаємо, на кукурудзі й соняшнику завершився розвиток першого покоління стеблового метелика.