Агрономія

Досліджено залежність урожайності ячменю від удобрення і погодних умов

Досліджено залежність урожайності ячменю від удобрення і погодних умов

Учені встановили ступінь впливу та зв’язок удобрення для формування продуктивності ячменю ярого в різні за гідротермічними показниками роки. 

Зокрема, в умовах вологої і теплої погоди усереднений приріст урожаю зерна від унесення N60P60K45 становив 0,93-1,11 тонн/га. 

У несприятливі за зволоженням роки ймовірність отримання додаткового врожаю на високому агрохімічному фоні залежить від строків настання й тривалості ґрунтово-повітряної посухи. 

За порівняно короткочасного підвищення температурного режиму повітря (7-12 днів) під час кущення або колосіння рослин і наступного випадання

опадів шаром 10-15 мм нормативна доза мінеральних добрив забезпечує надбавку основної продукції 0,410,57 тонн/га. 

За тривалої (понад 20 днів) посухи в період утворення репродуктивних органів, коли середньодобова температура повітря перевищувала 25 °C, а його відносна вологість у полуденні години знижувалась до 15-20%, урожайність ячменю на удобрених ділянках прирівнювалася до неудобрених (безполицеве спушення) чи була нижчою на 0,16-0,40 тонн/га (інші способи зяблевого обробітку ґрунту). 

До цього ж, на час закінчення фази колосіння в півтораметровому шарі ґрунту удобрених варіантів збереглося 28 мм, неудобрених – 43 мм доступної вологи. 

У першому випадку висота рослин дорівнювала 84 см, другому – 70 см, а густота відповідно 412 і 393 шт./м². 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!