Агрономія

Досліджено вплив регуляторів росту на вміст фосфору у кукурудзі

За обробки посівного матеріалу стимулятором ендофітної мікоризи спостерігається підвищення вмісту фосфору в кукурудзі на 12% на зафосфаченому ґрунті. Це пояснюється специфікою препарату, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Мікродобриво — це комплекс мінералів, що активують ендофітну мікоризу, яка є симбіонтом і допомагає рослині в засвоєнні важкорозчинних фосфатів і взаємодії з рослиною на самому початку вегетації.

Однак за застосування стимулятору ендофітної мікоризи, як і за внесення калійного добрива, підживлення сульфатом цинку і комплексним мікродобривом з ОДФЕ та за застосування регуляторів росту рослин, обмежувальним чинником є незбалансованість азотного живлення.

Без внесення додаткового азоту в ґрунт компенсувати порушення живлення мікроелементними добривами неможливо. А стимуляція обмінних процесів біологічно активними речовинами у таких умовах є стресовим чинником, що негативно позначається на розвитку рослин.

Окрім того, застосування стимулятору ендофітної мікоризи в обробку посівного матеріалу на зафосфачених ґрунтах за азотного дефіциту провокує конкурентні процеси за живлення азотом між мікоризою та рослиною, що створює додатковий елементний дисбаланс.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!