Агрономія

Дощі у другій декаді червня місцями призвели до перезволоження ґрунту

Дощі у другій декаді червня місцями призвели до перезволоження ґрунту

У другій декаді червня дощі у вигляді сильних злив з грозами, а у деяких областях з градом, пройшли на всій території країни. Так, за даними наукових установ НААН у Одеській області опади, що випали 14, 15 і 16 червня у кількості 1,4, 39,5 і 0,3 мм (разом 41,2 мм) вплинули на поповнення запасів вологи у ґрунті.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН про агрометеорологічні умови та стан посівів сільгоспкультур.

Загалом у другій декаді червня випало 65,7 мм опадів, що в 4,4 рази більше за декадну норму. Завдяки опадам не лише збільшились вологозапаси у ґрунті, а й відбулося стимулювання ростових процесів бур’янів у посівах сільськогосподарських культур, що може призвести до забур’янення вже дозрілих ранніх зернових і зернобобових культур.

У Київській області випало 76 мм опадів, загалом за другу декаду 79,4 мм, за норми 25,1 мм (тобто понад 3 декадних норми), у Львівській – протягом 13-14.06 сума опадів становила 26,7 мм, зокрема 14.06 випало 26,4 мм (88% від декадної норми).

Умови для росту і розвитку озимих та ярих зернових культур у другій декаді червня були переважно задовільними. Дощі, які пройшли впродовж червня на більшій частині території країни призвели до перезволоження орного шару ґрунту і ускладнили проведення технологічних операцій з догляду за посівами та збиральні роботи.

Так, за інформацією Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН такі погодні умови загальмували на 2-3 доби збиральні роботи ранніх озимих і ярих культур. Ячмінь озимий вже 6-8 червня знаходився у повній стиглості зерна, що на два-три тижні раніше звичайних строків. Зараз у господарствах південних, південно-західних і центральних районах Одеської області розпочалося збирання урожаю.

Нагадаємо, аномальні погодні умови сприяли активному розвитку шкідників соняшнику.