Агрономія

Дощі та паводки спричинили пошкодження та загибель частини посівів у західних областях

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Станом на початок липня цього року запаси продуктивної вологи під усіма посівами сільськогосподарських культур були нерівномірними і оцінювалися від оптимальних і надлишкових до недостатніх та навіть посухи.

Про це свідчать дані аналітичної довідки про агрометеорологічні умови та стан посівів в Україні, оприлюдненої НААН.

Як зазначається, внаслідок високого температурного режиму протягом червня відбувалося прискорене достигання ранніх зернових культур.

У західних областях, де у червні випала надмірна кількість дощів, дозрівання зерна ранніх колосових культур відбувалося за несприятливих умов, пов’язаних із надлишковим для цієї фази розвитку зволоженням метрового шару ґрунту (120-230 мм продуктивної вологи).

Надмірне зволоження ґрунту спричинило локальне полягання рослин, у деяких районах створювалися умови для «стікання» зерна, зменшення його ваги за рахунок вимивання пластичних речовин. Дощі та паводки спричинили пошкодження та загибель частини посівів у цьому регіоні.  

У південних та центральних областях унаслідок спекотної погоди та періодичного випадання дощів відбувся прискорений фазовий розвиток сільськогосподарських культур із випередженням середніх багаторічних строків на 1-2 тижні.

Дозрівання зерна відбувається прискорено, інтенсивно розвиваються пізні культури, особливо на площах із достатніми вологозапасами ґрунту. Втім, через вкрай нерівномірний розподіл опадів на території  цих областей зберігалися площі, де ґрунтова засуха під ранніми зерновими культурами не припинялася, відмічається збільшення посушливих площ.

На окремих площах південних областей, в районах, де відмічалися сильні зливи, через підвищену вологість повітря на посівах пшениці озимої відмічається почорніння колосу.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями