Агрономія

Дощі другої декади червня прискорили фазовий розвиток сільгоспкультур

Дощі другої декади червня прискорили фазовий розвиток сільгоспкультур

Погода, яка спостерігалася протягом другої декади червня (дощі різної інтенсивності та достатня вологозабезпеченість ґрунту), прискорила фазовий розвиток озимих та пізніх культур.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Разом з тим з підвищенням температури в умовах досить високої вологості повітря створилися сприятливі умови для розвитку та поширення грибкових захворювань.

У посівах зернових колосових культур розвиваються борошниста роса, септоріоз, бура листкова іржа, гельмінтоспоріоз, осередково червоно-бура плямистість, ринхоспоріоз, піренофороз, аскохітоз. Скрізь, де рослини уражені кореневими гнилями, має місце білоколосість.

На колосі виявляють альтернаріоз (0,1-3%, Львівська, Полтавська обл.), фузаріоз (0,2-3%, Вінницька, Дніпропетровська, Закарпатська, Київська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська, Чернівецка обл.), септоріоз (0,3-4%, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Київська, Львівська, Одеська, Рівненська, Черкаська, Чернівецька обл. Осередково у Вінницькій області у посівах ярого ячменю виявлено летючу сажку (0,1%).

В західних областях на 0,5-1% рослин має місце білоколосість. На ячмені розвиваються гельмінтоспоріоз, бура, сітчаста, інші плямистості.

Нагадаємо, стан посівів усіх сільгоспкультур покращився на Харківщині після дощів.