Агрономія
Головне:
Агрономія

Для захисту від підгризаючих совок використовують трихограму

Для захисту від підгризаючих совок використовують трихограму

З біологічних заходів захисту посівів сільгоспкультур від підгризаючих совок застосовують випуск яйцеїда-трихограми. 

У регіонах, де складаються сприятливі умови для розвитку трихограми (ГТК 0,9-1,2), перший випуск проводять на початку, другий – в період масового відкладання яєць. 

За умов подовжених строків льоту совок додатково випускають ентомофага через 5-7 днів після другого. 

На зернобобових, багаторічних травах, цукрових буряках, овочевих у перший строк випускають 20 тис. самиць паразита на 1 га, в наступних випусках – з розрахунку одна самиця трихограми на 20 яєць шкідника на 1 м².

У регіонах із несприятливими умовами для розвитку трихограми (ГТК 0,5-0,8 або 1,3-1,7) використовують комаху методом повторних випусків, оскільки її дія обмежується 3-5 днями. 

Перший випуск паразита (30-40 тис./га) проводять за чисельності не менше як 4-5 яєць/м² (перше покоління), 7-8 яєць/м² (друге покоління) для совок із груповою яйцекладкою та 15 яєць на 100 рослин за поодинокої яйцекладки. 

Для оптимізації строків і норм випуску трихограми слід ураховувати результати обліку совок на феромонні пастки. Так, якщо на одну пастку виявлено в середньому 3-4 самці першого або 7-8 другого покоління капустяної, 4 самці бавовникової совок, то трихограму випускають через 2-3 дні. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!