Агрономія
Головне:
Агрономія

Для вирощування арахісу найкраще підійде Південь України

Для вирощування арахісу потрібна сума активних температур близько 3000°C, найкраще для цього підійде Херсонська та Одеська області, вважає Максим Шевченко, представник ТОВ «Компанія Легіон-Агро», яка 4 роки впроваджує в Україні виробництво цієї культури.

Про це повідомляє Agroportal.

На думку Максима Шевченка, в Україні кліматичні умови і землі підходять для вирощування арахісу. Головне — правильно підібрати сорти. Найбільш підходящим регіоном для вирощування арахісу є південь України, а саме Херсонська і Одеська області, адже для дозрівання культури потрібна сума активних температур близько 3000°C.  «Компанія Легіон-Агро» намагалася вирощувати арахіс і в Черкаській області, проте в Херсонській показники значно кращі.

«Ця культура трохи складна у своєму вирощуванні. Вона вимагає спеціальної агротехніки, а саме: арахісовий копач і арахісовий комбайн. Оскільки звичайний комбайн і картоплекопач не можна до неї застосувати, люди можуть трохи боятися її вирощувати. Ну і плюс до всього, відлякувати може відсутність налагодженого ринку збуту. Тому до цієї культури ставляться дещо насторожено», — розповів Максим Шевченко.

Довідка: Середня врожайність зерен арахісу в Україні становить 12–14 ц/га, на зрошуваних землях збирають 45 ц/га. У 2018 році в Голопристанському районі Херсонської області на богарі отримали 22 ц/га. За ціною реалізації, що становить 800–1000 доларів за тонну, арахіс є економічно привабливішою культурою, ніж соя.

Читайте також: В Україні отримують врожай арахісу до 4,5 тонн/га

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали