Агрономія

Для вермикомпостування на зиму варто створювати маточне поголів’я черв’яка, – фермер

Вермикомпостування потребує додаткових організаційних затрат, порівняно зі звичайним компостуванням. Зокрема, більше ручної праці та заходів для збереження поголів’я черв’яка.

Про це розповів керівник ПСП ім. Т. Г. Шевченка, Андрій Вдовиченко, інформує кореспондент AgroTimes.

«У нас є спеціальні ділянки для компостування, де за допомогою техніки створюються бурти, є окрема людина, яка контролює процес, зокрема, температурний режим, вологість, обов’язково здійснюється аерація буртів. Для того, щоб пришвидшити вермикомпостування, ми переводимо звичайний компост після аерації на вермикомпостування, таким чином пришвидшуючи процес на кілька місяців», – зазначає керівник підприємства.

Також, за його словами, вермикомпостування потребує більше ручної праці, зокрема, необхідний телескопічний навантажувач і сепаратор для правильного розділення на фракції. До того ж бурти з вермикомпостом мають свої особливості.

«Необхідні додаткові заходи для накриття таких буртів з черв’яками, щоб вони не замерзли. Так, перед зимівлею вони накриваються соломою. Але, якщо температура взимку надто низька, то частина черв’яків може не вижити. У такому разі створюється маточне поголів’я черв’яка, яке зимує у спеціальних ємностях у теплих приміщеннях. Крім того, весною можна буде відновити популяцію черв’яка, якщо вона загине», – додає Андрій Вдовиченко. 

Нагадаємо, норма внесення вермикомпосту приблизно втричі менша за звичайний компост. Як повідомлялося, органічне господарство працює над створенням агрегату для внесення малих доз вермикомпосту.