Агрономія

Для аграріїв зміна клімату в Україні має як негативний, так і позитивний бік, – думка

Для аграріїв зміна клімату в Україні має як негативний, так і позитивний бік, – думка

Зміна клімату в Україні має як негативний, так і позитивний бік для вітчизняних сільгоспвиробників.

Таку думку в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer висловила начальник відділу агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

За її словами, плюс у тому, що зима стала коротшою, раніше починаються весняні процеси – це добре для озимини, яка раніше відновлює вегетацію, і для сівби ярих культур.

«Чим раніше посіяти культури, тим менше вони підпадають під весняну посуху. З 1989 року в нас дуже потеплішали січень і лютий, що мінімізувало зимові ризики вимерзання озимини», – зазначила Тетяна Адаменко.

Водночас мінус полягає у тому, що підвищення температури відбувається вже і в літні місяці. Зокрема, з 2000 року чітко видно, як підвищується температура в липні та серпні.

«Це призвело до того, що за тієї кількості опадів, яка поки що в Україні майже не змінюється, ефективність їх нівелюється. Тому зростання посушливості клімату – це неминуча тенденція, і деякі райони України через 10-20 років не зможуть працювати на богарі», – додала начальник відділу агрометеорології українського Гідрометцентру.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!