Агрономія

Дію міндобрив підсилюють фосформобілізатори, – дослідження

Ранній початок відновлення вегетації в умовах прохолодної погоди й короткого світлового дня вимагає забезпечити культури основними елементами живлення.

«Для підвищення ефективності внесених мінеральних добрив і збільшення доступності наявних у ґрунті рухомих форм фосфору й калію рекомендується вносити з КАС бактерії для рослин, зокрема, біопрепарат Граундфікс®, у ранньовесняне підживлення озимого ріпаку й озимих зернових культур», – зазначив агроном-консультант компанії БТУ-ЦЕНТР, кандидат с/г наук Олександр Шморгун.

Експерт пояснив, що дія Граундфікс® спрямована на підвищення доступності й рухомості в ґрунті фосфору і обмінного калію, збільшення різних форм азоту та вільного надходження в рослини кремнію.

За даними дослідження науковців БТУ-ЦЕНТР і НУБІП, фосфор калій мобілізуючі бактерії у складі біопрепарату Граундфікс® сприяють підвищенняю коефіцієнта використання поживних елементів із добрив у 1,2–1,5 раза. Фосформобілізатори покращують біологічну активність ґрунту, оздоровлюють його, а також мають позитивну післядію на наступну культуру.

До складу ґрунтового біопрепарату Граундфікс®, як повідомили у компанії БТУ-ЦЕНТР, входять фосфор калій мобілізуючі бактерії Bacillus subtilis, Bacillus megaterium var. phosphaticum, Azotobacter chroococcum, Enterobacter sp., Paenibacillus polymyxa із загальним числом життєздатних клітин (0,5–1,5) × 109КУО/см³, що є продуцентами ферментів, вітамінів, фітогормонів, амінокислот та інших фізіологічно-активних речовин.