Агрономія

Деякі бактерії допомагають рослинам боротися із посухою, - дослідження

Деякі бактерії допомагають рослинам боротися із посухою, - дослідження

Певні бактерії, що живуть в коренях сорго, працюють в тандемі з рослиною, щоб зменшити її стрес від посухи.

Про це свідчать результати дослідження вченого з Каліфорнійського університету в Берклі Девіда Коулман-Дерра, передає sciencedaily.com.

«У рослин є гормони, які допомагають вирішувати, як витрачати свою енергію, – каже Коулман-Дерр. – Мікроби можуть маніпулювати системою і викликати зміну процесу прийняття рішень рослинами».

Практично всі аспекти життя рослини пов’язані з наявними мікробами. Коли рослина відчуває спрагу, це може привести в дію весь мікробіом.

Посуха призводить до різких змін у взаємодії бактерій і рослин-партнерів. Додаткові бактерії можуть бути залучені, щоб допомогти рослині пережити посушливу погоду. Ці мікроби можуть впливати на гормони рослини, щоб стимулювати ріст коренів, що допоможе рослині отримувати більше води.

Нові результати досліджень важливі для вирощування сільськогосподарських культур, здатних зберігати врожайність навіть у більш суворих умовах.

«Ми усвідомлюємо, що мікробіом динамічний і з часом змінюється. Хоча питання про те, чи зможемо ми контролювати мікробіоми сорго, все ще не вирішене, кілька лабораторій показали, що деякі бактерії, присутні під час стресу, викликаного посухою, призводять до позитивних результатів для рослин», – пояснив Коулман-Дерр.

Розуміння мікробіому рослин – важлива частина чинників, що визначають врожайність сільськогосподарських культур. На щастя, рослини – відмінні моделі для вивчення мікробіому.

Наступний крок у цьому пошуку – визначити, чи можна маніпулювати мікробіомом і використовувати його для вирішення проблеми посухи в рослинництві.

«Визначивши, чи можемо ми змінити мікробіом, ми зможемо працювати над досягненням нашої мети щодо створення більш продуктивних культур з меншими витратами», – сказав Коулман-Дерр.

Нагадаємо, в KSG Agro розповіли, як накопичують осінньо-зимову вологу для озимої пшениці.