Десикація сої рекомендована за вологості бобів 35-40%
Для пришвидшення дозрівання, а також здійснення своєчасного механізованого збирання врожаю ефективною є десикація сої, що дає можливість ще й звільнити поля від багаторічних бур’янів під наступні культури.
Про це пише Людмила Погоріла (Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН) у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer.
«Під час збирання насінницьких посівів сої потрібно враховувати, що ця культура є дуже гігроскопічною, легко вбирає вологу – пароподібну з повітря та рідку – з опадів. Роса, туман, опади призводять до зволоження вегетативної маси бобів і насіння, в сонячну погоду вони швидко підсихають, що також слід ураховувати», – зазначає Людмила Погоріла.
За її словами, десикація сої здійснюється у фазу початку побуріння бобів нижнього і середнього ярусів (за вологості насіння 35-40%) із застосуванням препаратів на основі діючих речовин дикват, дикват іон, дикват дибромід, солі гліфосату, глюфосинат амонію.
Технологія десикації передбачає застосування авіаційної техніки й тракторних обприскувачів, вибір яких залежить від обсягу десикаційних заходів, термінів проведення, особливостей оброблюваної культури та місця розташування посіву.
Нагадаємо, десикація сої пришвидшує достигання пізніх її сортів.