Агрономія

Дефіцит азоту у фазу виходу в трубку спричиняє дрібний колос пшениці

У фазу виходу в трубку інтенсивно наростає вегетативна маса та формуються генеративні органи пшениці. У цей період вони спрямовують азот на формування не нових пагонів, а основного стебла і нових листків на сформованих пагонах.

Про це в журналі The Ukrainian Farmer пише професор кафедри агрохімії і грунтознавства Уманського національного університету садівництва Григорій Господаренко.

Внесення азотних добрив наприкінці фази стеблування (за умови засвоєння його рослиною) може сприяти збільшенню кількості квіток у майбутньому колосі і, можливо, підвищенню вмісту білка в зерні, але зазвичай не впливає на кількість колосків у колосі.

«Якщо виникає дефіцит азоту у фазу виходу в трубку, частина сформованих пагонів буде непродуктивна, диференціація колосу закінчується передчасно і, як наслідок, він формується дрібний, з невеликою кількістю колосків. Внесення азотних добрив після початку виходу в трубку не змінює цей стрес і спричинює значний недобір урожаю», – зазначає професор.

Нагадаємо, дефіцит азоту після формування 2-3-го пагонів у пшениці обмежує розміри рослини. Як повідомлялося, норми азотних добрив для живлення пшениці встановлюють за даними діагностики.